250 x 250 Reklam Alanı

Bir yağ depolama hormonu denilen nörotensinin farelerde ve insanlarda ile yeni bir araştırmaya göre, obezite için şansınızı etkileyebilir.

düzeyi yüksek olan orta yaşlı millet yanlısı nörotensinin-vücut kullandığı madde ileri yaşlarda obezite gelişme iki riskini nörotensinin-olması için, düşük seviyelerde olan kişilere kıyasla, kıdemli araştırmacı Sesli Chat söyledi.

“Biz obez olmayan bireylerde baktı ve onların yanlısı nörotensinin seviyeleri zaten yükselmiş olsaydı, o zaman zamanla obez olma onların olasılığını önemli ölçüde arttığı bulundu,” Seslichat dedi. O Tıbbın Kanser Merkezi Sesli istanbul Üniversitesi direktörüdür.

Nörotensinin-bir ince bağırsak ve merkezi sinir bulunan hormon aşırı yağ depolamak için vücut soracak sistemi-görünür, Seslichat söyledi.

yüksek yağlı diyet bindirildi nörotensinin düzeyi düşük fareler ortalama farelerden daha az yağ absorbe. Ayrıca, laboratuvar çalışmalarında bulundu böyle artmış insülin direnci, Sesliharika ve arkadaşları gibi yüksek yağ alımına ilişkin diğer koşullar korundu.

“Nörotensinin hormonunun tutumlu türüdür” sesli chat dedi. Eğer bir evrimsel açıdan, bizim erken atalarının düşünüyorsanız “, yemeklerini onlar hayvana her iki üç günde öldürebilir zaman düzensiz geldi. Bir sonraki yemek oluşacak zaman bilmiyordum, çünkü bu yağlar depolamak amacıyla yağların bütün emilimini kolaylaştırmak olabilir hormonları gerekli. ”

Fareler ve meyve sinekleri ile daha fazla laboratuvar araştırma nörotensinin AMPK olarak bilinen metabolizmasını düzenleyen bir anahtar enzim aktivitesini inhibe ettiğini bulduk, Yazarlar söyledi.

Bu etkiler doğrudan insanları etkileyebilecek olup olmadığını görmek için, araştırmacılar Sesli istanbul diyet ve kanser Çalışmaya katılan fazla 4.800 kişiden kan çekti ve pro-nörotensinin için test edilmiştir.

yanlısı nörotensinin düzeyi yüksek olan insanlar daha yüksek bir vücut kitle indeksi (VKİ, boy ağırlık bir oranı) ve daha büyük bir bel olması daha olasıdır, araştırmacılar bulundu. Onlar da yanlısı nörotensinin en düşük seviyelerine sahip kişilere kıyasla, gelecekte obez olma çift riski vardı.

Bu bulgular nörotensinin bir yüksek yağlı diyet yiyorsun, özellikle ileride obez hale gelebilir kim tahmin etmek için bir testte kullanılan olabileceğini göstermektedir Sesli chat söyledi. Bu millet diyet ve egzersiz yoluyla obezite önlemek için teşvik edilebilir.

Araştırmacılar ayrıca bloklar nörotensinin etkisi sözlerine ekledi bir ilaç geliştirerek bazı kişilerde obezite savmak olabilir.

Obezite ve buna bağlı hastalıklar hekimlik mesleğini karşı karşıya olduğu en zorlu koşullar arasında, araştırmacılar arka plan notlarında söyledi.

Sesli İstanbul, Hastanesi’nde endokrinoloji ve diyabet doçent, bu bulgular “açıkça obezite ve diyabet çok yakın bir görünüm ihtiyaç hormonların harita üzerinde nörotensini koydu.” Dedi

Ancak, sonuçlar çok ön olan ve daha fazla araştırılması gerekmektedir, çalışmaya dahil değildi Seslichat dedi.

Örneğin, daha önce obezite potansiyel belirteç olarak tespit edilmiştir vücudun diğer proteinlerin yüzlerce ve hormonlar bulunmaktadır. “Bu işaretleyici, obezite ve diyabet ile ilgili diğer belirteçler daha tamamen açık değildir olsun,” Sesli Chat söyledi.

Buna ek olarak, etkili olduğu kanıtlanmıştır değil nörotensini bloke ederek kilo kaybı teşvik girişiminde söyledi.

“Bu hormonun farmakolojik inhibisyonu obezite azaltılması üzerinde çok mütevazı bir etkiye sahiptir demek yeterince adil,” Sesli Chat dedi. “Onlar da bu metabolizma anlamlı bir şekilde düzelmiştir görünmüyor.”

Nörotensinin obez insanların kansere daha duyarlı açıklamaya yardımcı olabileceğini, Seslichat söyledi.

hormonu, meme, kolon ve mide bağırsak dahil olmak üzere farklı kanser implike edilmiştir, Sesli Harika söyledi.

“Şimdi, obezite nörotensinin bu ilişki nörotensinin bütün obezite ve kanser hikayesi bir potansiyel bağlantı olabileceğini gerçeği hakkında bize heyecan var,” dedi.

www.seslimp3.com Sesli sohbet Görüntülü Sohbet merkezi Sağlık Yaşam Müzik Magazin Haber Sesli Chat Merkezi.

sesliharika sesli chat

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı