250 x 250 Reklam Alanı

DİŞ SARARMASINI ÖNLEMEK İÇİN BİR YOL VARMI

Birçok dış nedenlerin kümülatif etkisinin yanısıra diş renk değişikliği , bir ömür boyu, birisi büyüdükçe sarı görünmesini dişler daha olası hale en az iki yapısal değişiklikler vardır. Bunlar emaye kademeli incelme, dişin dış kaplama ve den tin denen altında katmanın, kalınlaşma vardır.

sesli

sesli siteler sohbet girişi

Emaye bir göre, çünkü aşınma ve yıpranma sesli ve asitli gıdalar, daha ve daha fazlasından şovlar kapsayan dentin doğal sarı-to-kahverengi renk gibi şeyler incelir gibi gözden İngiliz Diş Gazete’de yayımlanan diş renk üzerinde literatür 2001 yılında sararma dentin genetik olarak belirlenmiş doğal renk ve emaye kalınlığına bağlı olarak, az ya da çok belirgin olabilir. Bir başka bir komplikasyon dentin maruz kez diğer renklendirici maddeler daha kolay diş tarafından emilir olmasıdır.

Öte yandan, “sekonder dentinin aşağı doğal döşeme yaşla birlikte dişlerin kademeli koyulaşmasına neden dişlerin ışık ileten özelliklerini etkiler,” gözden devam eder.Birçok nedenleri ağız gibi önlenebilir ya da tedavi edilebilir; şekerler, asitler ve aşırı alkol tüketimi, bulimia , diş taşlama ; ve asit reflü hastalığı. Çay, kahve, kırmızı şarap gibi içecekler ve böğürtlen gibi besinler, tütün herhangi bir biçimde olduğu gibi, aynı zamanda iyi diş rengini iyi bilinmektedir

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı